A A A

 

 

Wypadek drogowy - potrzeby świadek zdarzenia

 

 Wypadki drogowe - policja poszukuje świadków

Wypadek drogowy to nieszczęście. W tym momencie często zmieniają się losy jego uczestników, pojawiają się tragedie rodzinne, załamania. Same okropne rzeczy !  Z drugiej strony policja musi określić winnego jego spowodowania. Nie zawsze była to brawura czy nadmierna prędkość. Czasami decyduje o tym chwila nieuwagi, rozkojarzenie lub brak przewidywania...

 

 

 

Policja zobowiązana jest do ustalenia sprawcy wypadku szczególnie gdy pojawiają się ofiary wypadku. W tym celu dokonuje się przesłuchań świadków, pomiarów technicznych na miejsca zdarzenia, korzysta z nagrań kamer monitoringu, opinii biegłych, badań technicznych itd. Opinie świadków są niezmiernie ważne.  bardzo często jednak okazuje się, że faktycznych świadków zdarzenia już nie ma a na miejscu zdarzenia pozostali tylko "gapie".

 

 

 

Policja poszukuje świadków wypadków drogowychW takich sytuacjach policja ich poszukuje. Coraz częściej sięga po współczesne rozwiązania a takim jest internet. Na specjalistycznych portalach zamieszcza informację o wypadku z prośbą o kontakt świadków zdarzenia.

 

 

 

Jeżeli byliście przypadkiem świadkiem jakiegoś wypadku - zajrzyjcie na w/w stronę zguber.pl i sprawdźcie czy wasza pomoc nie jest potrzebna. Być może pomożecie policji w rozwiązaniu problemu lub uchronicie kogoś niewinnego przed odpowiedzialnością karną. Nigdy nie wiadomo czy kiedyś sami nie będziemy potrzebować takiej pomocy.