A A A

 

 

Wyjazdy wakacyjne do Niemiec

 

 

Wakacyjne dni są z wytęsknieniem oczekiwane przede wszystkim przez zajętych pracą. Poznawanie nowych miejsc staje się możliwe właśnie dzięki okresowym urlopom. Wielu preferuje leniwy wypoczynek na plaży, bądź przy hotelowym basenie. Na szczęście coraz częściej wybierane są wycieczki, które gwarantują aktywne zwiedzanie.

 

Biura podróży proponują wiele, nieraz naprawdę okazyjnych wyjazdów. Alternatywą są także wycieczki organizowane samodzielnie. W ciągu krótkiego czasu można zawitać do wielu nowych zakątków. Polecane są wyjazdy objazdowe po najbardziej atrakcyjnych miastach danego państwa. Biorąc pod uwagę sąsiedztwo, jak również skumulowanie niezwykłych zabytków, warte odwiedzenia są Niemcy.

 

Przegląd atrakcji w wybranych niemieckich miastach ułatwi ułożenie trasy wyjazdu. Berlin musi być centralnym punktem wycieczki. Nie bez powodu stolicę Niemiec nazywa się centrum naukowym i kulturalnym kraju. Wśród zabytków bez wątpliwości zobaczyć trzeba choćby Bramę Brandenburską, która jest symbolem miasta, budynek Reichstagu i berlińskie pałace. Dla miłośników muzeów doskonałym pomysłem będzie zawitanie na Wyspę Muzeów, na której w budynkach zgromadzono wiele uznanych eksponatów. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą wybrać się do jednego z najstarszych ZOO, w którym budynki pochodzą jeszcze z XIX wieku, bądź złapać oddech w największym berlińskim parku – Tiergarten.

 

Na odkrycie wszystkich zakątków Berlina na pewno nie wystarczyłby nawet jeden cały urlop. Inne niemieckie miasta równie mocno przyciągają urlopowiczów. Wymienić należy choćby poczdam atrakcje  z zabytkowym zespołem pałacowym Sanssaouci. W środkowych Niemczech leży z kolei Goslar, niegdyś wielkie centrum górnicze. Aktualnie zobaczyć można tam zabytkową kopalnię w dzielnicy Rammelsberg, liczne kościoły, ratusz, a obok niego zegar z kurantem oraz dużą ilość domów mieszkalnych, które wybudowane zostały jeszcze w XVI wieku. Popularnymi miastami są także Regensburg i Rothenburg. W pierwszym z wymienionych zwiedzić należy koniecznie starówkę, zamek oraz katedrę z XIII wieku. Rothenburg, otoczony murem z zachowanymi basztami, przyciąga turystów romantycznym klimatem. Miejscami, których nie można ominąć są: ratusz, kościół św. Jakuba, Muzeum Kryminalne.

 

Zrelaksować można z kolei w licznych parkach. Powyższe wskazania potwierdzają, że niemieckie miasta mogą stać się celem niejednej udanej wyprawy. Obejrzenie choć kilku z nich z pewnością zajmie tygodnie. Ich bliskie położenie, liczne zabytki i niepowtarzalna atmosfera powinny skutecznie zachęcić rzesze indywidualnych turystów, jak również zorganizowane grupy wycieczkowe.