A A A

Wyjątkowe albumy na zdjęcia

Wszyscy wiemy, że kompozycja jest ważna przy robieniu zdjęć, ale musimy pamiętać, że jest ona istotna także przy projektowaniu układu wyjątkowego albumu na zdjęcia. Pamiętaj przede wszystkim zasadzie, która mówi, że „mniej znaczy więcej”. Nie staraj się umieszczać zbyt wielu zdjęć w jednym układzie. Daj zdjęciom „trochę miejsca do oddychania”. W rzeczywistości należy rozważyć umieszczenie jednego zdjęcia na stronie.

 

Pozwala to Twojemu zdjęciu znaleźć się w centrum uwagi. Jeśli planujesz umieścić na stronie kilka zdjęć, pamiętaj o wielkości swojego albumu. W przypadku niewielkiego albumu najlepiej umieścić tak jak wcześniej już wspomniano, jedno zdjęcie na jednej stronie. Jeśli zaś Twój album będzie duży, możesz śmiało pomyśleć o ułożeniu kilku zdjęć na jednej stronie. Jeśli masz piękne zdjęcie, z którego jesteś szczególnie dumny, jak wspomniano wcześniej podkreśl go, umieszczając tylko tą fotografię na stronie. Możesz też oczywiście dopasować rozmiar zdjęcia do wielkości albumu. Dzięki temu Twój album na zdjecia ślubne   będzie naprawdę wyjątkowy.

 

Jeśli robisz album ze zdjęciami z imprezy, możesz śmiało zmieniać konfiguracje układania zdjęć. Ponadto pamiętaj, że album ma opowiedzieć jedną z Twoich historii. Projektowanie stron będzie łatwiejsze, jeśli nie włożysz wszystkich 1000 zdjęć z imprezy czy wycieczki. W albumie 100 stronicowym, około 300 zdjęć naprawdę wystarczy, by opowiedzieć historię, którą chcesz przekazać.

 

Czy plener fotograficzny robić w dniu ślubu czy w innym terminie

Dla fotografa zwłaszcza przyjezdnego lepiej wygodniej jest załatwić jedno i drugie za jednym razem. Niestety może się to wiązać z:
- koniecznością szybkiego robienia zdjęć, małą ilością póz i aranzowanych sytuacji
- z małą ilością "dubli"
- stresem u panny młodej, że pobrudzi suknię, że zniszczy makijaż
- brakiem czasu na wyluzowanie się co będzie skutkować sztywnością i sztucznością na zdjęciach