A A A

 

 

 

Warsztat współczesnego fotografa ślubnego

 

 

 

Konkurencja na rynku fotografii ślubnej - zobacz http://www.foto-rynek.pl/fotograf-slubny,110.html  jest coraz większa. Przed fotografem ślubnym stają coraz wyższe wymagania i wyzwania. Aby skutecznie konkurować trzeba posiadać dodatkowe argumenty. Warto mieć w swojej ofercie fotoksiażkę ślubną. Pozwala ona w inny i nowoczesny sposób prezentować zdjęcia. Tego typu fotoksiążki podobają się oglądającym - są coraz bardziej popularne. Innym urządzeniem w które powinien się wyposażyć wywoływanie zdjęć to profesjonalna drukarka fotograficzna np. bardzo dobra drukarka DNP DS40. Nie tylko pozwala się uniezależnić od zakładów fotograficznym i do końca decydować o jakości swoich zdjęć ale również drukować zdjęcia podczas wesela. Wiele osób robi tam zdjęcia swoimi aparatami. Warto je przejąć gdyż często nigdy nie zostaną przeniesione na papier przez nikogo.

 

Poniżej zamieszczamy zapytanie o drukarkę termosublimacyjną DNP.  Otrzymaliśmy je przypadkowo ale pokazuje oczekiwania fotografów ślubnych.

 

 

" Jestem fotografem, który obsługuje różne eventy ale przede wszystkim ceremonie ślubne i inne imprezy. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup profesjonalnej drukarki fotograficznej i tu jest problem – jakiej ? Jak się zdążyłem zorientować na ryku są dostępne SONY, Mitsubishi i mniej znana firma DNP. Drukarka którą chcę kupić musi spełniać moje wymagania, przede wszystkim jakość wydruku zdjęć, format zdjęć przynajmniej do 15x21 lub większy (chociaż z tym mógłbym polemizować), musi być przenośna czyli stosunkowo lekka żebym mógł ją zabierać ze sobą na robotę i sprzedawać na gorąco swoją prace a także drukować zdjęcia klientów na poczekaniu (szczególnie chodzi mi o wesela) , prosta w obsłudze i oczywiście niezawodna ale jak już się coś przytrafi to serwis sprawnie działający a nie wysyłka do jakiegoś kraju w Europie lub innego państwa. I teraz moje pytanie w jakiej rozdzielczości te drukarki drukują, czy można te drukarki podłączyć do komputera i drukować bezpośrednio, gdzie są produkowane (wolałbym aby produkowano je w Japonii a nie Chinach i chyba wszyscy rozumieją dlaczego) no i czy można zobaczyć prezentację drukarki DNP. Taka prezentacja prawdopodobnie rozwiałaby wszelkie moje wątpliwości kupować czy nie ? A widzę że, rynek fotograficzny idzie niestety w kierunku wydruków termosublimacyjnych i chyba jest to dobry krok w najbliższą przyszłość. "