A A A

 

 

 

Wakacje w Chorwacji

 

 

 Plitwice - jeziora

Chorwacja jest celem wyjazdów wakacyjnych bardzo wielu Polaków. Z uwagi na infrastrukturę turystyczną tego kraju tj. głównie prywatne apartamenty są to zazwyczaj wyjazdy indywidualne samodzielnie organizowane lub organizowane przez biura podróży. Będąc już na miejscu korzysta się głównie z plaży, słońca, kąpieli w ciepłym i czystym morzu. Po wielu godzinach plażowania tłumy turystów wyruszają do miast i miasteczek. Zapełniają się restauracje, bary i ulice. Weilu turystów pragnie poczuć  klimat tego regionu, zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje. Warto więc przed wyjazdem sięgnąć do internetu i przygotować sobie listę miejsc wartych zobaczenia. Są to zazwyczaj średniowieczne starówki miast i miasteczek, kościoły, porty.
W drodze do Chorwacji warto na kilka godzin zatrzymać się w Plitwickich Jeziorach  . Jest to kompleks kilku jezior pomiędzy którymi znajdują się liczne wodospady. Kompleks ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO.

 

Wypoczywając w jakimś docelowym miejscu warto wybrać się na wycieczkę po okolicy. Chorwacja słynie z malowniczych miasteczek. Warte zobaczenia są Rovinj, Porec, Hvar, Primosten. Trochę większe to Split, Trogir. Największą perłą Chorwacji jest Dubrownik. Stare miasto otoczone jest wysokimi murami obronnymi z których roztacza się wspaniały widok na jego średniowieczną zabudowę, jak również na okolicę.
Połączenie wspaniałego wypoczynku, dobrej kuchni śródziemnomorskiej oraz pięknych widoków pozostawiają w pamięci przyjemne wspomnienia.


Dzięki nim wiele osób wraca do Chorwacji ponownie.