A A A

Sprzęt dla uwiecznienia chwil

Nietrudno zauważyć, że technologia wciąż gna do przodu, a co za tym idzie, wzrastają nasze potrzeby. Nie wyobrażamy sobie pracy bez sprzętu, o którym kiedyś nawet nie myślano. Technologia nie jest już nawet przydatna - jest niezbędna w życiu i pracy.


drukarka fotograficznaNie tak starym wynalazkiem jest drukarka fotograficzna, której rola na rynku stale wzrasta. Profesjonalna drukarka do zdjęć jest najlepszym rozwiązaniem dla firm zajmujących się fotografią - jest jedną z najtańszych opcji do zakupu i utrzymania, jednocześnie świadczone usługi mogą być na najwyższym poziomie. Producenci drukarek zauważyli wzrost popularności właśnie tych fotograficznych, dlatego na rynku wybór mamy coraz większy.

 

 

 

 

Główne typy, na które możemy podzielić drukarki fotograficzne to:
1. atramentowe - na potrzebę szerokiego zakresu papierów oraz formatu zdjęć. Koszt produkcji zdjęcia w drukarce tego typu jest dość wysoki w porównaniu do dwóch pozostałych. Dlatego właśnie jest on używany przede wszystkim przy mało nakładowej produkcji, gdzie ilość ani czas nie grają dużej roli;
2. laserowe - koszty druku zdjęć są tutaj niskie, dlatego ten typ może być używany np. do produkcji fotoksiążek, czasem również w zakładach fotograficznych;
3. termosublimacyjne - służące jedynie do drukowania zdjęć fotograficznych.

 

 

drukarka do zdjęćZdjęcia w takiej drukarce pokrywane są folią ochronną, zwiększającą odporność, co jest dużym plusem. Koszty druku są bardzo niskie, dzięki czemu urządzenie to świetnie sprawdza się w zakładach i studiach fotograficznych.
Wszystkie trzy typy drukarek mają wielu producentów i własne, indywidualne cechy. Dzięki temu można wybrać odpowiednią dla siebie kategorię, w zależności od potrzeb i oczekiwań.

Ciężko wybrać najlepszą opcję - dlatego warto przeanalizować każdy rodzaj takiej drukarki. Tutaj najważniejszą rolę grają takie sprawy jak: oczekiwana ilość nakładu - czy drukujemy niewielką ilość zdjęć dla siebie, czy też mamy studio świadczące takie usługi; cena utrzymania takiego sprzętu. Jeśli drukujemy mało, nie musimy oszczędzać, natomiast jeśli nakład jest większy, należy przeanalizować, aby wyjść na tym korzystnie.

 

Papier do drukarek atramentowych to nie to samo co papier do zdjęć używany w minilabach w zakładach fotograficznych. (papier światłoczuły)


Z pewnością warto rozważyć zakup drukarki fotograficznej, której popularność stale rośnie, a ceny i jakość mogą być bardzo korzystne.