A A A

Program do zaprojektowania fotoksiążki

Fotoksiążka to inaczej książka, wyprodukowana w technologii cyfrowej.

Może być wspaniałą pamiątką dla ciebie lub bliskich osób. Działa jak niezapominajka, która przypomina nam ważne dla nas chwile, uwiecznione na fotografii.

Pewnie posiadasz wiele zdjęć z czasów dzieciństwa, zdjęć z wakacji, urodzin, ślubu czy komunii twojego syna lub córki. Fotoksiążki pozwalają w bardzo przejrzysty sposób zebrać je wszystkie i przedstawić jako wspaniałą i niezapomnianą historię.

Jednym z przykładów użycia fotoksiążki jest twoja druga połówka i historia z nią związana. Możesz pokazać historię waszego związku, wasze pierwsze zdjęcie, pierwsze wspólne chwile, potem trudniejsze okresy, wreszcie zaręczyny, ślub i narodziny dzieci. Fotoksiążka to nie tylko pamiątka dla was, ale dla wszystkich, którzy was otaczają.

Fotoksiązka może także służyć jako pamiątka dla uczestników jakiegoś wydarzenia. Na przykład - obozu lub wspólnych wakacji. Wszystkie ciekawe zdjęcia, można zebrać w jedną całość i przedstawić jako fantastyczną przygodę, nowe znajomości, być może sympatie. Kilka wspólnych chwil, których nikt dzięki fotoksiążce, nie zapomni do końca życia.

Gdy już zdecydujesz się na fotoksiążkę warto wiedzieć jak jest ona przygotowywana. Trzeba będzie sięgnąć po program do robienia kalendarzy . Taki program bezpłatnie udostępniają producenci fotoalbumów. Jak już zostało wspomniane, przygotuje się ją ze zdjęć cyfrowych jak i z zeskanowanych zdjęć analogowych. Całość jest przygotowywana przy pomocy specjalistycznych programów.

Wyróżniamy trzy typy tych programów:
-Programy pobierane ze stron producentów fotoksiążek,
-Programy działające online na stronach internetowych producentów fotoksiążek,
-zaawansowane programy do edycji zdjęć fotograficznych np. Adobe Photoshop.

Fotoksiążki drukuje się na ekonomicznych maszynach cyfrowych.