A A A

Najlepsze drukarki fotograficzne

Drukarka fotograficzna przeznaczona jest do zdjęć fotograficznych. Zdobywa coraz ważniejszą rolę na rynku usług fotograficznych. Profesjonalne drukarka coraz częściej zastępuje minilab, który był dotąd głównym urządzeniem w prawie każdym zakładzie fotograficznym. Drukarki występują w trzech różnych technologiach: atramentowej, laserowej i termosublimacyjnej.

 

Fotograficzne drukarki termosublimacyjne wykorzystywane są jedynie do drukowania zdjęć fotograficznych.

 

papier do drukarki rx1Automatycznie zdjęcia pokrywane są folią ochronną. Odciski palców na zdjęciach błyszczących są prawie niewidoczne. Koszt wydruku zdjęcia jest niski, co jest ogromnym plusem dla klienta. Do druku można wykorzystać dwa rodzaje atramentów - barwnikowe i pigmentowe. Te pierwsze bardzo dobrze wnikają w papier, dlatego świetnie sprawdzają się do drukowania zdjęć na papierze fotograficznym. Pigmentowe zaś charakteryzują się większymi cząstkami, które nie wnikają zbyt głęboko w papier. Drukarki fotograficzne, w przeciwieństwie do wielofunkcyjnych lub tańszych urządzeń, są wyposażone w kilka pojemników na tusz.  Większość drukarek fotograficznych dostępnych na rynku umożliwia wydruk zdjęć w różnych formatach: zaczynając od tradycyjnego 10x15 cm, kończąc na A4. Im wyższa rozdzielczość wydruku, tym więcej szczegółów pojawi się na zdjęciu, a tym samym będzie ono bardziej ostre. Papier do drukarki dnp ds-rx1 media set 4x6 odgrywa bardzo ważną rolę przy drukowaniu zdjęć, dlatego też im grubszy papier tym lepiej. W sklepach znaleźć można kilka rodzajów papieru, na przykład papier do druku atramentowego lub do druku laserowego.

 

Papier fotograficzny może mieć różną gramaturę, grubość. Najlepszy papier charakteryzuje się tym, że jest śnieżnobiały, trwały, ma dobre parametry. Taki papier to na przykład - Canon Pro Platinum PT-101. Kupując papier trzeba sprawdzić ile arkuszy znajduje się w jednej ryzie W przypadku papieru uniwersalnego przeważnie jest to 200. Jednak papier fotograficzny ma zwykle niestandardową ilość arkuszy.