A A A

Jak "gromadzić" wspomnienia

 

 

Albumy fotograficzne mają swoją długą tradycję. Odkąd pojawiła się fotografia, chcemy gromadzić, kolekcjonować, selekcjonować nasze zdjęcia. Nie tylko ze względów sentymentalnych, ale zmuszają nas także do tego aspekty zawodowe ( fotografia artystyczna).

 


Albumy fotograficzne pozwalają nam budować naszą pamięć, dzięki chronologicznej segregacji zdjęć, umieszczonym pod fotografiami podpisami, pamiętamy jakby na nowo. Wspomnienia odżywają w dwójnasób.

 


Foto album ślubny, fotoksiążki, są niczym innym jak opowieścią historii naszego życia w obrazach (zdjęciach). Nie dziwi zatem, że chcielibyśmy aby nasze fotografie znalazły się w najlepszej oprawie. Miejscu, w którym "zarejestrujemy" najpiękniejsze momenty swojego życia.

 


Niektórych z nas zadowalają albumy fotograficzne inni woleliby,
aby ich zdjęcia przybrały kształt fotoksiążki.


Dziś internet oferuje nam możliwość samodzielnego projektowania fotoksiążki. Może zdecydować o kolejności zdjęć, kolorze tła, i ewentualnych etykietach pod lub nad zdjęciami.

 


Możemy także podjąć decyzję o rozmiarze zdjęć. Specjaliści i technicy zajmujący się wykonaniem fotoksiążki mogą nam pomóc w dopasowaniu zdjęć, poprawieniu kolorystyki czy ostrości zdjęć, co zapewne wpływa na lepszą jakość prezentacji.

 

 

Fotoksiążki doskonale sprawdzają się jako prezent dla naszych bliskich, np. fotoksiążka upamiętniająca ślub i plener. To wspaniała pamiątka nie tylko dla nowożeńców, ale także dla rodziców państwa młodych. Bez znaczenia czy jest to fotoalbum czy fotoksiążka, każda z tych form może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Fotoalbumy odwołują się do tego co emocjonalne, bardzo ludzkie, miłe dla oka i duszy.

 


Od zawsze obraz odgrywał większą wagę niż tekst.

 

Ale oglądanie fotografii odradza wspomnienia na nowo, koi nasze smutki, pozwala zachować w pamięci.