A A A

Drukarka dnp ds80

 

Sporo ludzi myśli, że technika drukowania atramentowa i laserowa nie nadają się do drukowania fotografii. Dla nich przeznaczone są urządzenia DNP DS80. Drukarki DNP wykorzystują technologię termosublimacji. Jakość zdjęć powielonych za pomocą maszyny DNP DS80 jest analogiczna z obrazem z mokrego laba.

 

Drukarki atramentowe, choć drukują coraz lepiej, ciągle, nadal nie radzą, dają sobie dobrze w bardzo jasnych strefach obrazu oraz tam, gdzie obowiązujące są bardzo subtelne przejścia tonalne. Jeszcze gorsze efekty dostaniemy stosując kolorowe maszyny DNP DS80 wykorzystujące technikę nanoszenia laserowego. Dlatego na z boku wojny laserowo-atramentowej uznanie zyskują maszyny termosublimacyjne DNP DS80. Dawniej były maszyny bardzo drogie a dodatkowo ograniczone zastosowanie jedynie do powielania obrazów sprawiało, że termosublimację omijano z daleka. Tematem interesowały się wyłącznie galerie graficzne, fotograficzne i fotografowie wykonujący zdjęcia paszportowe w 5 minut.

 


Jest to procedura przenoszenia obrazu polegająca na termicznym przenoszeniu stałego barwnika z taśmy na specjalny, odporny na temperaturę papier. Obraz tworzona jest poprzez kolejne nakładanie trzech podstawowych, bazowych kolorów barwnika (żółtego, purpurowego i niebieskozielonego). Kolejne obraz jest powlekany bezbarwną warstwą chroniącą go przed oddziaływaniem wilgoci i promieniowania UV.
Sporo znanych maszyn termosublimacyjnych to kompaktowe przenośne maszyny, które umożliwiają drukować zdjęcia w wielkości 20x30 centymetrów, a czasem także odbitki o tej samej wysokości, ale większej długości. Jeżeli jednak rozmiar 20x30 centymetrów wydaje się, nam nie wystarczający, mały to możemy także kupić drukarki termosublimacyjne pracujące w formacie A4, niekiedy nawet z rozdzielczością osiągającą 570 dpi np drukarkę DNP DS80.

tutaj można kupić  papier do dnp ds40

Polecamy !